• O materskej škole

Súčasťou Materskej školy, Oslobodenia 941, 028 01 Trstená je:

Elokované pracovisko Puškinova 589, 028 01 Trstená,

Elokované pracovisko Západ 1146, 028 01 Trstená,

Školská jedáleň pri Materskej škole, Oslobodenia 941, Trstená,

Školská jedáleň pri Materskej škole, Oslobodenia 941, Trstená, elokované pracovisko Puškinova 589.

MŠ Oslobodenia 941 sa nachádza v tichom prostredí mestskej časti Vyšný breh. Je umiestnená v jednoposchodovej bezbariérovej typizovanej budove, má päť tried s kapacitou 124 detí. Má vlastnú modernú školskú kuchyňu. V budove MŠ je zriadené Centrum pre deti so ŠVVP. Škola má vlastnú samostatnú viacúčelovú miestnosť, slúži na spoločenské aj športové aktivity. Veľký školský dvor je vybavený detskými preliezačkami, ktoré spĺňajú európske bezpečnostné normy. Celá MŠ je oplotená. MŠ prešla v roku 2009-2010 rozsiahlou rekonštrukciou (sedlová strecha, zateplenie budovy, maľovanie fasád, výmena okien za plastové, kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, revízia bleskozvodu, výmena svietidiel, solárne kolektory, výmena radiátorov, maľovanie tried, soklov, výťah, bezbariérový prístup do MŠ a tried, zdvižné zariadenie do Centra pre deti so ŠVVP...). Prevádzka MŠ Oslobodenia od 6,00 hod. - 16,30 hod.

Elokované pracovisko Puškinova 589, Trstená sa nachádza v rušnom prostredí v centre mesta. Tvorí ho komplex dvoch typizovaných budov. Má štyri triedy s kapacitou 86 detí. Do jednej z tried  je umožnený bezbariérový vstup, má samostatný výťah. V tretej budove sa nachádza školská kuchyňa a kancelárske priestory. Veľký školský dvor je vybavený novými preliezačkami, spĺňajú európske bezpečnostné normy. Celá MŠ je oplotená. V roku 2009-2010 boli aj tieto budovy MŠ kompletne zrekonštruované a zmodernizované. Prevádzka EP Puškinova od 6,00 hod. - 16,30 hod.

Elokované pracovisko Západ 1146, Trstená sú nachádza na sídlisku Západ mimo cestnej komunikácie. V účelovej budove Základnej školy Pavla Országha Hviezdoslava, Trstená  sú dve triedy MŠ s kapacitou 41 detí. Nachádzajú sa na poschodí so samostatným vchodom. ZŠ poskytuje MŠ priestory telocvične, školskej jedálne a školského dvora. Celý areál školy je oplotený. Prevádzka EP Západ od 6,00 hod. -16, 15. hod.